EPLAN Data Portal: viac než sto výrobcov

Nový sprievodca („wizard“) výrazne uľahčuje ako užívateľom, tak výrobcom komponentov integráciu produktových dát do systému EPLAN Data Portal. Na veľtrhu SPS IPC Drives, ktorý sa bude konať 24. až 26. 11. v Norimbergu, už bude portál obsahovať údaje od viac než stovky výrobcov. Vďaka kompletným dátam s údajmi o zariadeniach môže viac než 90 000 užívateľov portálu po celom svete zjednodušiť a zrýchliť svoje konštrukčné práce. Potrebné makrá, technické dáta komponentov a 3D modely pre konštrukciu virtuálnych rozvádzačov môžu byť ľahko integrované do systémov CAE.
Na začiatku veľtrhu SPS IPC Drives prekoná EPLAN Data Portal pozoruhodný rekord. Do portálu budú integrované dáta od viac než sto výrobcov pôsobiacich na európskom, ázijskom a americkom trhu. V polovici októbra to bolo 99 výrobcov s viac než pol miliónom kvalifikovaných zariadení a produktových dát uvedených na portáli – predpokladá sa, že na začiatku veľtrhu to bude okolo 110 výrobcov. Zaujímavý je tiež údaj o počte nových členov: len v roku 2015 získal EPLAN Data Portal tridsať nových výrobcov. Jedným z faktorov, ktoré prispeli k tomuto výnimočnému úspechu, je nový sprievodca („wizard“) určený pre výrobcov, ktorí chcú svoje produktové dáta začleniť do portálu. S využitím aplikácie Excel môžu byť dáta poskytnuté výrobcom začlenené do portálu ešte jednoduchšie – iba stlačením tlačidla. Výrobcovia k tomu nepotrebujú žiadne špeciálne vedomosti a skúsenosti – systém sám rozozná v uvedenom umiestnení komerčné a grafické dáta a všetky ich intuitívne roztriedi. Jednoduchosť nového postupu integrácie si už vyskúšalo viac než desať výrobcov svoriek, káblov, konektorov a senzorov.

Konfigurátor pre ďalších 1,2 milióna položiek produktových dát

Avšak u viac ako pol miliónu integrovaných dátových súborov od jednotlivých výrobcov to nekončí: pre užívateľov meracích prístrojov je k dispozícii ešte ďalších 1,2 milióna variant výrobkových dát, ktoré môžu byť konfigurované podľa ľubovoľnej špecifikácie. Firma Endress+Hauser, výrobca meracej techniky, integrovala prostredníctvom webovej služby priamo do rozhrania EPLAN Data Portal svoj už existujúci webový konfigurátor prístrojov. Prostredníctvom nástroja EPLAN Engineering Configuration (EEC), ktorý pracuje online na pozadí, v kombinácii so systémom EPLAN Data Portal je možné online konfigurovať veľké množstvo potenciálnych variant zariadenia.

Globálna expanzia

K novým výrobcom z oblasti meracej techniky sa radí Janitza so svojimi digitálnymi panelovými meracími prístrojmi a Flowserve, americký výrobca meracej techniky. K ďalším novým výrobcom z USA patrí Mencom, Priority Wire & Cable a Comtran Cable – všetci  sú úspešnými výrobcami káblov; ďalej výrobcovia káblov a konektorov Molex alebo Hubbell, výrobca konektorov tiež z USA. EPLAN Data Portal sa tak stal medzinárodným zdrojom produktových dát. Najvýznamnejším novým výrobcom z Číny je firma Chint – jeden z najväčších ázijských výrobcov automatizačnej techniky. Na portále sú dostupné tiež dáta s údajmi o kábloch a ističoch firmy Noark, ktorá je súčasťou koncernu Chint. Na ázijskom a pacifickom trhu sú známe firmy Liaoning Create Cable z Číny, výrobca káblov, Ningbo GOOSVN Electronic, výrobca konektorov. Je nutné spomenúť, že sa pridávajú aj noví európski výrobcovia – napr. ILME, taliansky výrobca konektorov, KEBA, rakúsky výrobca automatizačnej techniky, alebo Roxtec, švédsky výrobca dielov pre káblové prechodky a kryty. Firma Kabelschlepp pridala do portálu závesné energetické reťaze a dopravníkovú techniku, Hirschmann ethernetové switche a portál doplnili svojimi dátami taktiež ďalší výrobcovia, napr. Citel, HBM, Klemsan, Lumberg, Promet a Sensopart.

Zhrnutie:

Výhodou pre užívateľov sú vysoko kvalitné dáta s údajmi o produktoch a zariadeniach zo širokej ponuky  medzinárodných výrobcov, začlenené do flexibilnej platformy. Dáta môžu byť  integrované do projektu 1:1 a zaručujú  užívateľom rýchlu a efektívnu prípravu projektovej dokumentácie, využívajúc  aktuálne dáta výrobcov. Veľká rozmanitosť  zariadení poskytuje inžinierom maximálnu slobodu výberu pri konštruovaní.

EPLAN Software & Service, 10/2015