Rýchlejší prístup k dátam prístrojov

EPLAN Data Portal teraz integrovaný do EPLAN eSTOCK

EPLAN eSTOCK umožňuje spoločnostiam prístup k centralizovanej správe zariadení v cloude EPLAN, zjednodušuje spoluprácu, skracuje dobu koordinácie práce a odstraňuje nekontinuitu dát. Vo verzii EPLAN Platforma 2024 je práca s EPLAN eSTOCK ešte jednoduchšia, pretože užívatelia môžu automaticky a rýchlo pristupovať k viac ako 1,5 milióna prístrojov v EPLAN Data Portal. Ďalšou výhodou je, že všetky dáta – z interného firemného systému na správu zariadení alebo z databázy EPLAN Data Portal – môžu byť spoločne editované a v súlade s pravidlami správy užívateľských práv aj ukladané.

Monheim, Nemecko: EPLAN eSTOCK – cloudový systém správy prístrojov na platforme EPLAN – umožňuje užívateľom spravovať a udržiavať dáta prístrojov priamo v prehliadači, vrátane menovitých napätí a prúdov, dátových listov a označení komponentov. K takto uloženým dátam mali užívatelia prístup už vo verzii EPLAN Platforma 2023. To všetko uľahčuje spoluprácu, skracuje dobu koordinácie práce a odstraňuje nekontinuitu dát. Dáta sú teda viac konzistentné a kvalitnejšie – zvlášť preto, že nie je treba niekoľko dátových vstupov. To sa odráža aj vo vyššej kvalite projektu, pričom sa berú do úvahy všetky požadované normy.

Nové: integrácia s EPLAN Data Portal

Teraz bolo pridaných niekoľko zásadných inovácií: zariadenie je možné ľahko importovať z databázy EPLAN Data Portal do firemnej databázy EPLAN eSTOCK. Pri prvých stlačeniach kláves na uloženie dát užívatelia vidia všetky zariadenia vo svojej vlastnej databáze aj všetky zariadenia relevantné pre vyhľadávanie v EPLAN Data Portal. Užívatelia potom môžu otvoriť požadované zariadenie v rovnakom okne, a v prípade, že ešte nebolo importované, importovať ich jedným alebo dvoma kliknutiami do svojej firemnej databázy. Keď sú položky prenesené z EPLAN Data Portal do EPLAN eSTOCK softvér najskôr vytvorí návrh. To znamená, že skôr schválené dáta zariadenia nie sú automaticky „prepísané“, ale uloženie nových dát musí byť aktívne potvrdené, t.j. akceptované užívateľom. Užívatelia tak môžu pridávať dáta alebo vykonávať zmeny návrhu pred jeho schválením a použitím zariadenia v projekte.

EPLAN Platforma 2024 – rýchlejší prístup k dátam

Ďalšou praktickou výhodou je, že užívatelia majú vďaka novej priamej integrácii do EPLAN Data Portal prístup k viac ako 1,5 miliónom dátových súborov zariadení priamo z EPLAN eSTOCK. Výrobcovia komponentov, ktorí sa podieľajú na EPLAN Data Portal, do neho priebežne nahrávajú nové alebo aktualizované dáta a množina dát zariadení neustále rastie. Vývojári EPLAN venovali pozornosť aj efektivite pri používaní dát z cloudu a systém do lokálneho počítača sťahuje iba zmeny dát od posledného prístupu k eSTOCK, čo výrazne urýchľuje prístup k dátam. Ďalším prínosom pre užívateľov je tiež zvýšenie výkonu – vo verzii EPLAN Platforma 2024 sa dá rýchlo a ľahko prepínať medzi zdrojom miestnej databázy a katalógom eSTOCK založeným na EPLAN Cloud. To užívateľom šetrí čas a uľahčuje použitie dát.

Lepšia spolupráca medzi oddeleniami

EPLAN eSTOCK, centralizovaný systém správy dát zariadení v cloude, zjednodušuje spoluprácu medzi oddeleniami. Za dostupnosť dát je vždy zodpovedná spoločnosť alebo užívateľ, ktorí sami určujú kvalitu a úroveň prístupu. Štandardy je možné ľahko a komplexne implementovať prostredníctvom riadenia prideľovaných práv. Prístup k centralizovanej správe zariadení v cloude je k dispozícii užívateľom EPLAN s predplatenou licenciou pre verziu EPLAN Platforma 2023 a 2024 bez ďalších nákladov.