EPLAN Preplanning

Prehľad školení

EPLAN Preplanning Professional Basic

Cielová skupina

Určené pre projektantov, ktorí pracujú v oblasti návrhu MaR technológií, automatizácií strojov a zariadení alebo technológií budov.

Výhody a ciele

Projektanti sa v rámci školenia EPLAN Preplanning naučia prehľadne a logicky zhromažďovať technické dáta (napr. akčné členy a senzory zariadení alebo budov) už vo fáze predbežného plánovania alebo prípravy konceptu. V ďalšom kroku sa naučia tieto mnohokrát existujúce technické dáta importovať z externých tabuľkových zdrojov a previazať s grafickými prehľadmi a procesmi plánovaných zariadení či budov.

Posledným bodom agendy školenia bude automatické vygenerovanie detailných projekčných výkresov do nadväzujúcich systémov pre detailné plánovanie ako sú EPLAN Electric P8 a EPLAN Fluid.

Téma a obsah

Profesionálne projektovanie P&ID

• Graficky a databázovo orientovaná tvorba koncepčného a P&ID návrhu
  • Vkladacie centrum pre rýchlu prácu so symbolmi, makrami
  • Vytváranie vlastných objektov plánovania a ich vlastností a šablón

Dokumentácia a automatizácia budov

• Tvorba regulačných schém
  • Exporty dát zo schéma
  • Vytváranie zoznamov GA funkcií

Import dát a automatizácia v detailnom plánovaní

• Importy vstupných dát (zoznamy meraní a akčných členov)
  • Automatizované generovanie detailnej schémy elektrických a fluidných zapojení

Automatické kontroly návrhu

• Logické a funkčné kontroly navrhnutého konceptu alebo P&ID diagramu
Požiadavky na školenie

Úspešne absolvované školenie EPLAN Electric P8 Basic alebo FLUID Basic (podľa zamerania) nie staršie ako 2 roky.

Cena1 340,- € + DPH

Termíny / Objednat