Návrhy rozvádzačov v 3D: Ako digitálne dvojča zjednodušuje návrhy a výrobu rozvádzačových skríň

Návrhy rozvádzačov v 3D:
Ako digitálne dvojča zjednodušuje návrhy a výrobu rozvádzačových skríň

Digitálne dvojča: Premýšľate o 3D modeli ako o praktickej orientácii pre konštrukciu rozvádzačov? Alebo skôr ako o vízii budúcnosti pre digitálnu transformáciu? Vďaka štandardizovanej tvorbe schém ako základu sú návrhy rozvádzačov v 3D ľahko dosiahnuteľné aj pre vašu spoločnosť. Vydajte sa so softvérom EPLAN bližšie k výrobnej hale. Vaši kolegovia vo výrobe vám poďakujú rovnako ako vaši klienti!

Kam smeruje vaša výroba rozvádzačov?

Vydajme sa na túto cestu spoločne!

Odlišné svety? Elektrotechnické projektovanie v kancelárii a výroba rozvádzačov v továrni

Sledujete z pozície inžiniera, ako vaši kolegovia v továrenskej hale realizujú vaše návrhy? Dvojrozmerné schémy možno samozrejme použiť na osadenie a zapojenie rozvádzačov. Niektoré potrebné informácie však stále chýbajú: Kde presne majú byť na montážnej doske umiestnené komponenty a otvory? A ovládacie prvky na dverách? Kde majú byť inštalované káblové kanály, DIN lišty a svorkovnice? Pokiaľ neexistujú presné špecifikácie, nie je možné sa vyhnúť rôznym otázkam výrobného tímu a zákazníka. Akútny nedostatok kvalifikovaných pracovníkov má tiež negatívny vplyv na harmonogram výroby a dodávok. Dá sa s tým v oblasti elektrotechnického projektovania niečo robiť?

2D schémy verzus 3D návrhy: porovnanie výroby rozvádzačov

Určite áno! Na základe údajov zo schém vytvorených v softvéri EPLAN môžete najprv zostaviť dôležité informácie pre nákup materiálu. Po druhé sú projektové dáta z EPLAN dokonalým základom pre vytvorenie realistického digitálneho dvojčaťa plánovaného rozvádzača. Správny 3D softvér uľahčuje prácu elektrotechnikom pri navrhovaní rozvádzača a technikom pri jeho výrobe.

Výroba rozvádzačov pomocou 2D schém

• Kde presne sú komponenty v rozvádzači umiestnené? Všetko zapadá?
  • Žiadne informácie o tom, kde by mali byť umiestnené káblové kanály alebo výrezy?
  • Montáž a zapojenie môžu vykonávať iba skúsení pracovníci
  • Každá hotová rozvádzačová skriňa vyzerá inak, hoci sa vyrába sériovo

⇒ Otázky, prepracovanie a nedostatok personálu plytvajú časom aj drahocennými zdrojmi

Výroba rozvádzačov s 3D modelom

• Všetky komponenty sú už umiestnené na montážnej doske a realisticky zobrazené
  • Celá konštrukcia rozvádzača je prehľadne opísaná
  • Zrozumiteľné vizualizácie pre koordináciu a schvaľovanie projektov
  • Pomocné nástroje pre výrobu môžu viesť aj menej skúsených pracovníkov pri montáži a zapájaní

⇒Virtuálny prototyp pre rýchlu výrobu rozvádzačov a hladký priebeh schvaľovacích procesov

Štyri výhody virtuálneho prototypovania na výrobu rozvádzačov

Virtuálne prototypovanie môže spoločnostiam poskytnúť rozhodujúce výhody a zaistiť lepšiu spoluprácu medzi inžinierstvom, konštrukciou rozvádzačov a ďalšími nadväzujúcimi procesmi. Tu uvádzame štyri dôležité výhody používania virtuálnych prototypov pre vaše procesy v oblasti konštrukcie a výroby rozvádzačov. Stiahnite si ich teraz zadarmo!

Ingela GmbH

3D návrh rozvádzača a jeho zapojenie pre menej chýb a jednotný vzhľad

Spoločnosť Ingela predstavila EPLAN Pro Panel pre 3D návrh rozvádzačov a najmä pre routovanie zapojenia. Spoločnosť je v odbore považovaná za odborníka na spracovanie a potlač vodičov, takže týmto krokom rozšírila jednu zo svojich kľúčových kompetencií.

Výhody EPLAN Pre Panel sa prejavili veľmi rýchlo: „Chybovosť sa okamžite znížila na nulu, každá dĺžka vodiča perfektne sedí a rozvádzač tiež oveľa lepšie vyzerá,“ hovorí Ingo Straub, konateľ spoločnosti Ingela GmbH.

Ingela GmbH: 3D návrh rozvádzača a jeho zapojenie pre menej chýb a jednotný vzhľad
Ingela GmbH

3D návrh rozvádzača a jeho zapojenie pre menej chýb a jednotný vzhľad

Použitie softvéru EPLAN na vytvorenie digitálneho dvojčaťa pre konštrukciu vašich rozvádzačov

Po vytvorení schém zostáva ešte veľa práce. Spoločnosť EPLAN vám poskytne softvér pre 3D návrhy ovládacích a rozvodných systémov. Softvér EPLAN sa používa aj vo výrobe, kde zjednodušuje výrobu rozvádzačov na základe digitálneho dvojčaťa.

EPLAN Pro Panel: Softvér na navrhovanie rozvádzačov v 3D
EPLAN Pro Panel

Softvér na navrhovanie rozvádzačov v 3D

Pomocou softvéru EPLAN Pro Panel môžete plánovať integrované montážne plány rozvádzačov a rozvádzačových skriní, a to všetko v 3D. Vďaka tomu môžete výrobe poskytnúť množstvo užitočných údajov, ako sú napríklad dĺžky káblov, označenie komponentov a umiestnenie otvorov.

EPLAN eVIEW: Noste si svoje schémy a 3D rozvádzače všade so sebou
EPLAN eVIEW

Noste si svoje schémy a 3D rozvádzače všade so sebou

Pomocou aplikácie EPLAN eVIEW si môžete kdekoľvek prostredníctvom webového prehliadača prezerať 3D modely aj prepojené schémy, komentovať ich, zdieľať a používať na koordináciu s partnermi projektu. Ďalšia zaujímavosť: S doplnkom EPLAN eVIEW AR si môžete pomocou smartfónu alebo tabletu premietnuť rozvádzač, nech ste kdekoľvek – v dielni, závode alebo napríklad rokujete pri stole so zákazníkom.

EPLAN Smart Mounting: Návody krok za krokom pre manuálnu montáž
EPLAN Smart Mounting

Návody krok za krokom pre manuálnu montáž

3D model z EPLAN Pro Panel podporuje aj softvérové systémy, ktoré je možné používať priamo v dielni.  EPLAN Smart Mounting poskytuje technikom návod krok za krokom pre manuálnu montáž rozvádzačov.  To znamená, že aj menej skúsení pracovníci môžu tieto pracovné kroky prevziať bez zdĺhavého školenia.

EPLAN Smart Wiring: Virtuálny návod pre manuálne zapojenie
EPLAN Smart Wiring

Virtuálny návod pre manuálne zapojenie

Aj pri zapájaní ovládacích panelov je pre výrobných technikov veľmi praktické mať k dispozícii sprievodcu pracovnými postupmi krok za krokom, ktorý vychádza zo zoznamu spojov a 3D modelu. Presne to ponúka softvér EPLAN Smart Wiring, založený na webovom prehliadači. Technici ani nemusia vedieť čítať schémy.