Small changes, big impacts: Standardisation for fast electrical engineering designs

Malé zmeny, veľké dopady:
Štandardizácia pre rýchle elektrotechnické návrhy

Štandardizácia v inžinierstve: premýšľate o optimalizácii procesov, aby ste ušetrili čas a peniaze? Či o veľkých projektoch s mnohými zmenami, na ktoré v súčasnosti nemáte čas kvôli nedostatku kvalifikovaných pracovníkov? Nemusíte sa obávať: So softvérom EPLAN môžete používať šablóny, opakovane využívať existujúce dáta a harmonizovať opakujúce sa pracovné postupy, aby ste štandardizovali svoje elektrotechnické projekty, ušetrili čas a znížili závislosť na znalostiach jednotlivých pracovníkov. Sme tu pre vás, na každom kroku vašej cesty.

Kam smeruje vaša výroba strojov?

Vydajme sa na túto cestu spoločne!

Tieto každodenné prekážky v elektrotechnike určite poznáte

Prečo niečo meniť, keď to už roky funguje dobre? Samozrejme, že v dobre zohraných tímoch so skúsenými elektroinžiniermi beží tvorba schém skvele. Ale buďme úprimní, občas dochádza k nedorozumeniam, pretože schémy vytvorené jedným spolupracovníkom niekedy vyzerajú úplne inak ako tie, ktoré vytvoril iný, aj keď navrhujú rovnaký typ systému. Niekedy sa tiež vkrádajú chyby, keď sa prvky z iných schém skopírujú do iného projektu, pričom sa neúmyselne použijú nesprávne parametre. Musí sa dokumentácia naozaj prácne prepracovávať, aby pri finálnom testovaní zodpovedala pokynom dodávateľov vášho klienta?

Štandardizujte tvorbu schém, používajte šablóny, používajte dáta opakovane: so softvérom EPLAN dosiahnete veľké veci malými krokmi

Bez akých časovo náročných úloh by ste sa vy a váš tím v každodennej práci radi obišli? Ak používate súčasný softvér EPLAN, máte už po ruke správny nástroj na ich riešenie. Štandardizácia je kúzelné slovo pre plné využitie potenciálu softvéru EPLAN.

Praktické tipy: malé štandardizované projekty pre váš elektrotechnický projekt

• Používajte šablóny EPLAN, napríklad pre projekty a karty bezpečnostných údajov
  • Používajte jednotné referenčné označenia, napr. podľa noriem IEC alebo NFPA
  • Vytvorte si knižnice s opakovane použiteľnými prvkami schém
  • Veďte si knižnicu EPLAN na vytváranie štítkov

⇒ Štandardizujte a zrýchlite tvorbu schém
⇒ Ušetrite čas vďaka lepšej spolupráci

Ďalšie užitočné kroky: štandardizujte raz, ušetríte čas priebežne

• Zväčšenie hĺbky dát: obohatenie schém o ďalšie informácie o projekte
  • Využitie platných noriem ako základu pre plánovanie projektov
  • Systematické vytváranie knižnice so šablónami schém a ich používanie naprieč tímami
  • Vypracovanie kompletnej dokumentácie podľa pokynov klienta

⇒ Automatické generovanie kusovníkov, plánov svorkovníc, plánov napojenia svorkovníc, káblových plánov atď.
⇒ Opakované použitie častí schém zapojenia
⇒ Bezproblémové finálne testovanie a dohody so zákazníkmi

Štyri triky a tipy pre rýchlu štandardizáciu vášho elektrotechnického návrhu

V našom prehľade vám prinášame niekoľko tipov na jednoduché štandardizačné projekty, ktoré rýchlo a pozitívne ovplyvnia vaše elektrické návrhy.  Stiahnite si ho teraz zadarmo!

Steerprop Oy

Príprava konštrukčného základu šetrí hodiny práce v neskorších fázach

"Každá hodina práce investovaná do prípravy projektovej dokumentácie ušetrí niekoľko hodín práce v neskorších fázach," zhŕňa Esa Peltomaa, hlavný projektant spoločnosti Steerprop Oy, dôvody, ktoré stoja za základmi projektovania elektrotechniky a automatizácie v spoločnosti Steerprop. "Schémy zapojenia a už navrhnuté stránky sú uložené na serveri, takže všetci konštruktéri k nim majú prístup v rovnakom formáte. " Projektanti oceňujú automaticky generované zostavy a najmä EPLAN Data Portal pre knižnicu komponentov, ktorý sa rýchlo a jednoducho používa.

Steerprop Oy's kritériá pre konštrukčný softvér: flexibilita, spoľahlivosť, integrovateľnosť
Steerprop Oy

Príprava konštrukčného základu šetrí hodiny práce v neskorších fázach

Ako vás EPLAN podporuje pri štandardizácii vášho inžinierstva a zároveň pri dodržiavaní noriem IEC

Softvér a služby EPLAN sú navrhnuté tak, aby vám umožnili vytvárať zmysluplné normy pre vaše elektrotechnické návrhy. Poskytneme vám šablóny, ktoré sú už štandardizované podľa platných priemyselných noriem, vrátane IEC, NFPA a ďalších. Rovnako pre vás EPLAN vyvíja normy kvality, ktoré uľahčujú používanie platných noriem pri každodennej práci.

Štandardizujte tvorbu schém pomocou šablón

Normy EPLAN Engineering Standard vás podporujú od samého začiatku pri vytváraní prvých projektov. Šablóny projektov a príklady zapojenia môžete použiť priamo ako základ pre svoje projekty.

Vysoko kvalitné údaje o zariadeniach: EPLAN Data Portal s Data Standard

EPLAN poskytuje dáta zariadení od stoviek výrobcov pre vaše projekty. Obsahuje milióny dátových súborov, ktoré spĺňajú kritériá kvality EPLAN Data Standard a sú priebežne aktualizované a rozširované.

Doplnkové riešenia pre aktuálne dáta a jednoduchú koordináciu

Doplnkové softvérové riešenia sprístupňujú aktuálny stav vášho projektu centrálne všetkým účastníkom a zainteresovaným stranám. Pracovné šablóny, opakovane použiteľné čiastočné projekty a dokončené projekty tak možno ľahko zdieľať, čo zjednodušuje koordináciu spolupráce a schvaľovania.

Softvér EPLAN podporuje normy, ako sú IEC, NFPA, GB

Súčasný softvér EPLAN vás podporuje pri vytváraní schém, dokumentácie a symbolov podľa celosvetovo platných noriem. Zahrnuté sú aj ďalšie lokálne normy, napríklad IEC pre Európu, NFPA pre USA a GB pre Čínu.